ma.gurustroykix.ru

Цртежи за изградба на хексагонални белведер со своите раце

Содржина:

Белведер на сајт на куќа е мора.

Видео на тема "Градење на Арбор на бројот 2. Фондацијата"

шестоаголна белведер

На поддршка на столбови Арбор идеален шестоаголна исечени дрва пресек 100 е 100 мм.

Тоа нема да потрае многу простор, но тоа е многу пространа. Покрај тоа, таа лесно да се инсталира, а неговата изградба е издржлив и сигурен, со цел да се справат со напад на постојано менување на временските услови. Градинарски мебел со своите раце Тоа може да биде изградена во кратко време. Започнете со расчистување на сајтот. Секој градежни елемент има стандардна форма и ќе трае во 6 примероци. Ова во голема мера ги намалува трошоците на работна сила. Со изградба на такви дрвести структури се прилично едноставни: тие имаат поддршка нозе 6, 6 од покривот на триаголници, основата и на оградата.

Алатки и материјали

Шема хексагонални пресек дрвести структури

Шема Арбор хексагонални пресек.

  • водоотпорност;
  • завртки;
  • опаѓа;
  • Планира дрво;
  • чакал;
  • цемент;
  • песок;
  • заштитни водоотпорност состав;
  • шрафцигер;
  • одборот.

ерекција работа

Пред почетокот на градежните работи е потребно да се создаде цртежи или дури и скица, каде што може да се земе, димензиите на кои, како основа. Така, на пример, височината на објектот ќе биде еднаква на 2,6 метри.

Откако ќе се утврди колку и кои се потребни алатки и градежни материјали, можете да почнете со ознака на земјата. Користење на импровизирани компас на пар на ленти и јажиња треба да нацрта круг на земјата, чиј радиус е еднаков на 1,5 метри. Арбор шестоаголна може да има други димензии. Се ќе зависи од саканата структура на просторност.

Тогаш може да започне да се постават темелите на објектот. Неопходно е да се утврди локацијата на периметарот на кругот добиени, каде што би требало да се инсталира носечките столбови. Од било која точка на ограничениот круг треба да се измери растојанието кое мора да биде еднаква на радиусот на кружницата. Добиените поени и центарот круг треба да копаат дупки или се наменети за поддршка на столбови. Јами треба да имаат длабочина, што треба да биде околу 60-70 см. Покрај тоа, ќе треба да се отстрани површинскиот слој на почвата, која има корени.

Најдобра опција ќе биде за поддршка на столбови планира граѓа со пресек на 100x100 mm. На дното на дупката треба да се прелива слој од урнатините, по - слој од песок, при што дебелината треба да биде не помалку од 10 см, тогаш сите се набиени .. Секој јама треба да бидат опремени со носечките столбови.

Шема хексагонални Арбор 2,6 метри во височина

Шема хексагонални Арбор висина од 2,6 метри.

Пред да се натопи краевите на половите во земјата, тоа треба да биде задолжително да ги третираат со заштитна водоотпорност соединенија. Удобен опција за ова ќе биде мастика асфалт. Висината на столбови над земјата треба да биде еднаква на висината на објектот. Централниот столб треба да биде краток и само достигне линијата на подот.

Столбови, кои го хексагонални Арбор мора да се коригира во процепите и покриени со бетон (урнатините бетон може да се замени). Неопходно е да се контролира на вертикални колони, кои можете да го користите измерат линија. Конкретни смеса треба да се остави да се заврши solidification, и само тогаш може да продолжи кон следната фаза која вклучува уредување на подот.

Инсталација на подот Арбор

Заостанувањето може да се користи како греди, чиј пресек треба да биде еднаква 50x100 мм. Во екстремен случај, одборот може да се користи со пресек 30h70 милиметри. Тие треба да бидат обезбедени со шрафцигер и завртки за да се одговори на центарот и агол. На joists треба да се зајакнат водоотпорност. Наједноставниот опција ќе биде лист материјал за покривање, која може да биде дополнет со армирано полиетиленски филм. На површината може да се направи во врска подови. Ова може да се користат одбори или композитни материјали врз основа на дрво. Кат покривање кои ќе имаат шестоаголна Арбор мора да бидат обработени заштитна и декоративна состав.

Поврзани видеа "дрвени Арбор шестоаголна. Изградете. LyahovichiDrev"

Долж периметарот на изградбата треба да се постави ограда - ограда висина мора да биде еднаков на 90 cm За да креирате вертикални елементи на оградата, треба да го користите едноставни одбори, ќе може да ги направи кадрава, сечење на модел сложувалка .. Првично ќе изгледа Арбор ограда neokorennyh гранчиња од дрвјата на различни дебелини. Со цел да им даде повеќе декоративни, тие треба да бидат опфатени со 2-3 слоеви на лак. Атрактивен изглед и е подготвен balusters дизајниран за скали. Сите елементи кои го сочинуваат шини, треба да се зајакне на завртки.

На горниот раб на парапет мора да се постави широк одбор, за прицврстување со вертикална колона со помош на делови, може да се користи за оваа намена и начин на прислушување.

Шема кат хексадецимален дрвести структури на управните одбори

Шема кат хексадецимален дрвести структури на одбори.

Како последна фаза на производство на белведер ќе се качи на покривот. Тоа ќе бидат поддржани, на која обраќања агол мислења, лишени централен столб, како што беше во процес на уредување на подот. Затоа, тоа е погодно да се работи и поврзување козина елементи се покажа повеќе точни, тоа ќе биде потребно да се виде огромен рамни хексагонални парче, го постави во центарот и да ги зајакне сите барови поддршка за тоа.

За повеќе удобно работа хелиум покрив, кој има шест еднострани белведер, тоа е подобро да се качи на земјата, а кога е подготвена, можете да ги собереш, да се постави во место. Баровите да се полее на покривот во нивниот крај регионот под агол од 60 °. Сите елементи треба да се прицврсти со шрафови.

Да се ​​дизајнира дрвени скелиња покажа повеќе солидна и цврста, меѓу решетките на каси треба да се прикачат уште еден бар. Рожници покрив шини може да се пресвлечени или композитен листови материјали. Тие може да се стави било материјал за покривање.

Како по правило, дрвести структури се користат различни видови на плочки. Запомнете дека лајсни на покривот е само врз основа на мислења аголот, поради оваа причина, покривни работи треба да се врши само со скала или скала.

Сподели на социјални мрежи:

Слични
Градина дизајн дрвести структуриГрадина дизајн дрвести структури
Цртежи за изградба на павилјони земјата со свои рацеЦртежи за изградба на павилјони земјата со свои раце
Цртеж летниковциЦртеж летниковци
Дизајнот на павилјони на земјатаДизајнот на павилјони на земјата
Градинарски мебел со свои раце: фазите на изградбаГрадинарски мебел со свои раце: фазите на изградба
Белведер на полимерни фолии за летните одмориБелведер на полимерни фолии за летните одмори
Градинарски мебел од старо материјали со свои рацеГрадинарски мебел од старо материјали со свои раце
Изградба летниковци со своите раце од старо материјалиИзградба летниковци со своите раце од старо материјали
Како да се направи шестоаголна белведер со своите рацеКако да се направи шестоаголна белведер со своите раце
Изградба хексагонални белведер со своите рацеИзградба хексагонални белведер со своите раце
» » » Цртежи за изградба на хексагонални белведер со своите раце

ma.gurustroykix.ru
Поправки Изградба Градежни материјали Инструменти Бања Арбор Куќата Врати Камен Камин Канализација Рамка куќи Климата во куќата Ковање Уредување Скали Санитарна инженеринг Заварување и Задна Оранжерии Топлина во домот Тераса Цевки Фенг шуи Финансии Електрична енергија