ma.gurustroykix.ru

Градинарски мебел со свои раце: фазите на изградба

Содржина:

Во принцип, градинарски мебел со свои раце - ова е привремена структура, но тоа ќе биде сосема погрешно да го третираат како структура која не бара креативни, сериозен пристап. Ако дури и нареди белведер во градежна компанија, потребно е да се замисли неговата форма и големина, барем во општи црти. Понатаму шеми ќе бидат презентирани од страна на некој веќе изградена во павилјони земјата на дрво, на оние кои се уште се само случува да се започне со изградба може на нешто да се убивам.

Цртеж хексагонални белведер

Слика 1. Цртање хексагонални белведер.

Видео "на дрвото"

хексагонална структура

лесно направи белведер павилјон има авион шестоаголна.

Пред почетокот на пресметување на износот на материјали потребни за изградба на павилјони, не заборавајте да се грижи за уредот на фондацијата.

По дрвото - тоа е тежок материјал, па на база на белведер треба да ги исполнуваат на масивни структури и на теренот на кој ќе стои. Фондацијата може да биде формирана колонообразен или лента. Во случај на основање на лента, тој ќе следи контурите на Арбор, а во случај на колонообразен основа поддршка колони се инсталирани во секој агол од градината белведер, а еден се наоѓа во центарот. Еден пример може да се види на Слика 1.

Видео на "приватна куќа Како да се изгради Арбор Градина Мебел за 17 дена раце слика"

носечките столбови одбележи локација штипки. Доколку избраниот лента база, штипки означи пресвртница летниковци кола. Продлабочување на основа мора да се направи под нивото на почвата замрзнување, инаку следната година по изградбата, дојде на земјата, ќе се види дека ова Арбор "доведе".

Се соберат на структура со свои раце

Шема хексадецимален дрвести структури

Слика 2. Шестоаголни Арбор.

Градина белведер може да биде изграден од дрвена граѓа или логови. Во овој проект не може да се користи. Летниковци рамка се состои од два дела: на долниот и горниот мускулест. Околу периметарот на основа е поставен во два слоја водоотпорност потоа се монтираат од mm За шестоаголна бар 100x100 со зајакнување ребра кои ги поврзуваат две спротивни агли. Резултатот е еден вид на шестоаголна "тркала" со "краци".

Монтирање на неколку начини:

Поврзани видеа "Веранда со рацете видео"

  • шест триаголници. Оваа опција е добра ако земјата има само една кратка лента;
  • две трапезоиди со палети. Ова е корисно за инсталација, кога материјали се достапни во различни должини. Но, во овој случај тоа е потребно да се стави две фондација дополнителни столб за долга дијагонала, тие ќе се изгради трапезоидниот кочење.

Шемата е јасно видлива на слика 2.

Во овој олицетворение направени градина белведер со скара со свои раце Таа има една мала ѕидот на дрво, поврзан со "чаша". BBQ ќе се наоѓа во близина на белведер на сајт, но не во него. Решетката за монтирање во рамките на системот на покривот бандаж се поставени на ѕидот и се залепи на врвот мускулест.

Шема правоаголни Арбор

Шема Арбор правоаголни поглед напред.

Видеа на тема "Рамката куќа / градинарски мебел, hozblok /"

Цртежот јасно го покажува принципот на изградбата на покривот систем за покрив хексагонални шатор. Се постават на покривот е најзгодно меки ќерамиди, бидејќи на било кој друг материјал за покривање ќе се претвори многу отпад. Исто така, кога се користи ќерамиди бара создавање на солидна лајсни на покривот.

Кат во градина Арбор лежи паралелно влезни линии. Ако долниот рамка е составен од триаголници, тротоарите може да биде кревет, повторување на периметарот на шестоаголник, паралелно лица.

По ѕидовите на белведер во прилог клупи за седење, а во центарот на белведер постави на масата. Таквите градина павилјони со своите раце може да стане не само дестинација за одмор, но, исто така, ги красат пејзаж на секоја градина.

Правоаголна структура во ѕидовите на куќата

Понекогаш се случува дека посебна градина белведер во нивниот летен куќа е едноставно нема простор. Во таков случај, лесно може да се монтира летниковци со рацете правото на ѕидовите на куќата, и тоа ќе има правоаголна форма. Проекти дрвени дрвести структури градина не секогаш се пресметува од употреба како дрво градежен материјал или логови. Мошне често, на ѕидовите на павилјони во градината на изведена со рацете само пораби штици.

Шема правоаголни поглед Арбор страна

Шема правоаголни Арбор страна поглед.

Во предложениот проект, инсталација на pergolas направена врз основа на пристаништето. Ова бара шест столба: четири се наоѓаат во аглите на белведер во градината, и двете се сместени во центарот на секоја долго страна на истите. На столбови патуваат по две ленти слој, а потоа се монтираат козина 100x100 mm. Прво, во собата на аголот мислења, кои потоа се врзуваат за Намали на врвот и на дното на Арбор.

Видеа на тема "Кинеската Арбор. Неговите раце // FORUMHOUSE"

Во покрив пергола навес, па висината на рамки ќе бидат различни. Дрвени скелиња лежеше косо, направени од табли со растојание од 500 mm. Форум земени фармите ширина од 150 mm и дебелина од 25 mm. Рангирани гредата паралелно со кратки страни на Арбор. Затворен покрив можат да бидат покриени со речиси секој материјал за покривање: чеша, метал, поликарбонат, мека битуменски плочи и така натаму.

Градина arbors имаат тенденција да имаат прозорци, нивните влезови формирана со користење на истите дрва која беше искористена за мислења аголот, кој е јасно да се види на илустрирани фигура. На ѕидовите се шијат поставата, кој се полнети во гајба, е фиксиран за uprights летниковци. Можете да sheathe clapboard само надвор од ѕидовите, но тоа е многу поубаво ќе биде ако внатре да го стори истото. Потоа, внатрешниот простор на соба ќе има завршен изглед. Претстојните отвори се наоѓаат на ѕидовите на белведер, можете да го затворите ролетни, качување растенија, завеси или декоративни решетки.

Поврзани видеа "Арбор со рацете | кат платформа, столбови, cantrail | 2"

Пост-обработка на готовиот структура

Подовите се најлесниот начин да се постават заеднички floorboard, при што како заостанувањето на истиот одбор, кој се применува на мислења аголот. Заостанува стави паралелно со долг дел на Арбор, и штици поставени низ заостанува, паралелно со краток страна од него. Иако на штиците не е задолжително, голем подот за летниковци во земјата може да се состави и со помош на отворајќи плочи.

Сите дрвени делови на структурата да се обработи антисептик, а потоа покриени со заштитна обвивка. Како заштитен слој јахта лак, ладно отпорни боја за надворешна затемнети антисептик или едноставно напишете "Pinateks" може да се користи.

Сподели на социјални мрежи:

Слични
Невообичаени белведер за селска куќаНевообичаени белведер за селска куќа
Белведер со скара и скараБелведер со скара и скара
Цртежи за изградба на павилјони земјата со свои рацеЦртежи за изградба на павилјони земјата со свои раце
Кои се дрвени белведер може да биде изградена во земјата?Кои се дрвени белведер може да биде изградена во земјата?
Изградба и уредување на Арбор со своите рацеИзградба и уредување на Арбор со своите раце
Изградба на пергола на виновата лоза со свои рацеИзградба на пергола на виновата лоза со свои раце
Кои стилови на павилјони со скара таму?Кои стилови на павилјони со скара таму?
Комори на трупци: Што може да биде повеќе природни?Комори на трупци: Што може да биде повеќе природни?
Главните карактеристики на дрвести структури на уредот: советиГлавните карактеристики на дрвести структури на уредот: совети
Дизајнот на павилјони на земјатаДизајнот на павилјони на земјата
» » » Градинарски мебел со свои раце: фазите на изградба

ma.gurustroykix.ru
Поправки Изградба Градежни материјали Инструменти Бања Арбор Куќата Врати Камен Камин Канализација Рамка куќи Климата во куќата Ковање Уредување Скали Санитарна инженеринг Заварување и Задна Оранжерии Топлина во домот Тераса Цевки Фенг шуи Финансии Електрична енергија