ma.gurustroykix.ru

Украсување на clapboard соба

Просторот е украсена со природни материјали - сонот на секој човек. Сепак, не секој човек на улица не можат да си дозволат да купат истите овие материјали. Најмногу поволни еден од сите гледни точки се постави. Се направи простор на обвивката може да се, сепак, овој материјал треба да бидат поставени само на ѕидот и се прицврстени на таванот како подот ќе се истроши брзо.

Шема монтажа рамка лајсни под

Шема труп монтажа под лајсни.

Како и било која завршувањето на работа, во собата на обвивката значи на почетокот на работа и да работат надолу. Но, за да се започне е да одлучат каков вид на материјал е најдобро да се користи за изградба на простор од леглата.

Видео на "Finish бања дрво соба"

Избор на одредени материјали и

Да, се чини, поставата - стандард градежен материјал. Всушност, постојат голем број на неговите варијации. Можете да ги користите лајсни од ист тип, да се организира и ги красат соба со него, а вие може да користат различни бои и дизајни. Тоа е секој одлучува за себе.

Значи, денес на пазарот може да се купи пластични или дрвени лајсни. Двете варијанти се користат за различни видови на завршни работи. Пластика е се подобро прилагодени за градење на фасади, како влага е поинаква. Исто така, тоа може да се користи во бањата или во кујната, што е, на сите места каде што со голема влажност преовладува, и други неповолни фактори.

видови на поставата

видови на поставата

Сепак, кога станува збор за дневна соба или спална соба, таму е подобро да се користи природен дрвени лајсни. Природни материјали не предизвикуваат алергиски реакции, но ова е многу важен фактор, особено ако децата живеат во еден стан. Така, во нашиот случај тоа е најдобро да се користи дрвени лајсни.

Украсениот различни класи. За просторијата е најдобрата опција - тоа е поставата Класа 1. Таа не содржи производство на дефекти, како и бројот на јазли во него е минимална. Оваа постава ќе изгледаат одлично на таванот и на ѕидовите. Покрај тоа, некои одбори не треба да се прилагоди на часовникот да се едни со други. Прва класа Формовани направи како точно во однос на геометријата.

Така, на избрани материјал сега може да продолжи да финишира.

Како да се украсуваат таванот со помош на обвивката: настава

Како што беше претходно споменато, достави во собата и да работат надолу. Затоа, првиот е да се направи на таванот. Тоа треба да се работи облоги, чекан, нокти, парчиња од дрво, завртки и шрафцигер. Дури и во овој случај, не може да се замисли без мерниот инструмент. Нивото ќе дејствува како него. Тоа е подобро да се користи опцијата за ласер, како што се користење на таванот доволно лесно да се прилагоди на точната висина.

Шема облога монтажа на поддршка на шините со помош klyaymerov

Шема облога монтажа на поддршка на шините со помош klyaymerov.

Таа започнува со Селектирај. тоа го прави со ласерски ниво е лесно доволно. Прво треба да се најде на најниска точка на таванот. Од неа веќе и да почне танцување. Во однос на тоа со ниво на духот потребно да се произведе остатокот од изгледот.

Откако оваа операција е завршена, може да продолжи со уредувањето на трупот на таванот. За таа цел, на барови, кои треба да се исеков на мерењата добиени за време на траење. Пила може да биде преку било кој инструмент наменет за таа цел. Првиот столб е да се примени на таванот, и е запрен и хоризонтална положба во однос на подот. Можете да ги користите обичен нивото на водата.

По што ќе треба да го поправат бар. Потоа вовлечен околу 60 см од неа, и прицврстени на вториот столб иста. После тоа, работата треба да започне на спротивната страна. Еве, само два барови се постави со користење на ниво. Тогаш сè станува многу полесно. Неопходно е да се водат на конецот помеѓу двете спротивставени барови, за да се добие јасна слика за тоа каде треба да се до крајот.

Препораки за процесот

На методи на прикачување поставата

На методи на прикачување поставата.

Со што дополнително се зацврсти сите преостанати барови во согласност со ознаки. Откако рамката се собраа, може да почнат да работат со clapboard. Тоа мора да се намали во согласност со параметрите на собата. Формовани да бидат монтирани нормална на барови. Таа веднаш го направи потребната должина. Тоа може да се сече со нож или користете пила. Бугарија е исто така се користи за оваа намена.

По материјалот е подготвена, можно е да почне да работи. Првата табла е поставена на работ на ѕидот. Покрај тоа, нејзиниот скок за да биде испратена до другата страна, каде што ќе биде утврдена следната одбор. Тоа треба да биде на растојание од 5 cm од ѕидот.

Поврзани видеа "ПОВТОРНО ДОМА, ѕид декорација clapboard !!!"

Следно, ќе треба да се одреди друг одбор, кој ќе се наоѓа на спротивната страна од собата. Таа, исто така, мора да се повлече од ѕидот на растојание еднакво на 5 см. Сега можете да направите и понатаму да се намали на таванот со помош на поставата. Следна одборот мора да биде вметната во жлебот на првиот скок на одборот.

https://youtu.be/cQIXzEroi_k

На две табли подпора едни со други, можете да го користите гумен чекан или дрвена чекан, која е неопходна за да кликнете на една од нив да се добие саканиот ефект. Така, сите плочки се наредени. Патем, тоа е вреди да се каже неколку зборови за таванот монтирање одбор. За да го направите ова, тоа е можно да се користи на повеќето обични ноктите. Меѓутоа, во овој случај, треба да се запамети дека одредување се врши на таванот, што значи дека хардверот ќе работат дополнителен товар.

Во овој случај тоа е подобро да не се користи клинци и шрафови, кои се зезнав во материјалот со помош на моќта шрафцигер. На одбори се обидел да се направи пред-дупки во кои се зезнав завртки. Материјал доволно нереален и лесно се разградуваат, така што треба да бидат подготвени однапред за работа. Така, можеме да се наведе фактот дека clapboard таванот трим завршен. Како што знаете, ова прашање не е толку едноставна и, според тоа, во текот на работата треба јасно да ги следат инструкциите дадени погоре.

Украсување на ѕидови поставата

Шема поставата монтажа на рамката

Шема облога монтажа на шасија.

Украсување на ѕидови поставата се врши токму на ист начин. Меѓутоа, во овој случај, исто така, постојат нијанси. За да се заврши ќе треба истата алатка. Првиот е да се направи сите потребни мерења. Можете да го направите со кои се соочува во иста насока во која е направена на слузницата на таванот, и може да бидат насочени нормално на лајсни. Сето тоа зависи од конкретниот дизајн одлука, која беше усвоена по потекло, и каков вид на параметри е на сопственикот.

Обележувањето се врши со користење на истите мерни инструменти. Во овој случај, тоа ќе биде за нормална на поставување на табли во однос на таванот. Во врска со ова, прво треба да се преземат мерки за рамката. Ова е направено со помош на ниво. Работата ќе биде многу време, затоа што треба да се измери растојанието на четири ѕида. Значи, броење се прави на периметарот.

Видео на "Finish поставата на цврст бор"

Следно, барови се намали во согласност со димензии кои се добиени за време на нејзината. Сега, барови мора да бидат обезбедени. Ова може да се направи со чекан и клинци или со само-прислушување завртки и шрафцигер. Сè што е прилично едноставен и јасен. Сега ние може да се движи кон мерење на одбори.

Неопходно е да се измери растојанието помеѓу подот и таванот.

Ова е должината и треба да се користи табла. Украсениот треба да издавам малку под површината на подот.

https://youtu.be/gIL7Z79Jc4g

Поврзани видеа "Покривање на ѕидовите поставата"

Во секој случај, ќе има еден столбната плоча, која ќе се скрие овој дефект. Тогаш може да се движи кон пила дрво. Како што е наведено претходно, за овие цели, можете да го користите повеќето различни алатки кои се движат од вообичаените пили, и завршувајќи со мелница. Во суштина тоа не е важно. Главната работа е дека сите на одборот доби со иста должина и стан во местото видов сече.

Потоа можете да се обратите директно прицврстување поставата. Започнете со било кој агол на собата. Во овој случај, тоа е полесно да се движат од десно на лево, но тоа е лична одлука за секого. Овде, исто така, мора прво да се правилно поставени и се зацврсти на првата табла. Само во овој случај, работата ќе се одвива брзо и без никакви проблеми.

Завршување на процесот на инсталација

Така, на табла поставена трн во насока на локацијата на следниот поставата одбор, тоа мора да биде правилно поставен. За правилно инсталирање на мерните уреди треба помош. Прво на сите ние зборуваме за ниво. Можете да ги користите дополнителни опаѓа. Сега можете да го поправите првата табла со алатката за монтажа.

Видео на "Пневматски чекан Hitachi NT 50AE2 / Украсување рамка куќа во јуни 2016 Читај повеќе mk / Sekretmastera препорачливо!"

Има доста погоден заеднички ноктите. Тие не треба да биде премногу долго. Хет стои utaplivat како длабоко како е можно. Во овој случај, дефекти на површината не се толку многу забележителни.

Сега можете да инсталирате на втората табла. Тоа се вклопува во текот на првиот скок. Тоа е важно да се обезбеди дека се вклопува точно. Ако поставата не е вклучена во првата табла, тоа е можно да се користи истата гумен чекан или дрвена чекан, кои биле користени за прилагодување на компоненти на таванот. Тогаш вие можете безбедно да почнат да се занимаваат со следните инсталација на одбори.

Приближно на секои 10 сет на плочки да се направи мерењата точни дизајн распоред. Ако нешто не е во ред, како што треба да биде, тоа е потребно да се уништат последните елементи, а потоа се приспособат на точната локација.

Како што знаете, во оваа работа, не постои ништо особено тешко. Речиси сите се во можност да sheathe соба во вашиот дом со помош на поставата. Овој водич е сигурен да помогне на секој кој одлучи да ги преземе за оваа тешко прашање.

Сподели на социјални мрежи:

Слични
Пресметување на бројот на обвивка за обложувањеПресметување на бројот на обвивка за обложување
Начин на нанесување облогаНачин на нанесување облога
Како да се зајакне лајсни во соба со пареа: постапка за инсталацијаКако да се зајакне лајсни во соба со пареа: постапка за инсталација
Плашт поставата како опција завршувањето на ентериерПлашт поставата како опција завршувањето на ентериер
Што треба да направам ако обвивката силно затемнети?Што треба да направам ако обвивката силно затемнети?
Како да се помине на лајсни?Како да се помине на лајсни?
Тапацир clapboardТапацир clapboard
Плашт поставата - не е работа за аматериПлашт поставата - не е работа за аматери
Како да sheathe балкон со свои раце?Како да sheathe балкон со свои раце?
Намали на ѕидовите на чардакНамали на ѕидовите на чардак

ma.gurustroykix.ru
Поправки Изградба Градежни материјали Инструменти Бања Арбор Куќата Врати Камен Камин Канализација Рамка куќи Климата во куќата Ковање Уредување Скали Санитарна инженеринг Заварување и Задна Оранжерии Топлина во домот Тераса Цевки Фенг шуи Финансии Електрична енергија