ma.gurustroykix.ru

Како само-sheathe барака на?

Во моментов, постојат голем број на различни материјали, кои се користат за покривање на куќата. Со право е еден од водечките места на листата се постави. Овој материјал долго време се користи за внатрешни и за надворешни Фурниш на куќи. Сепак, како да sheathe барака, не секој знае. Во оваа постапка не е толку едноставно како што може да изгледа на прв поглед.

Надворешни заврши на ѕидовите на куќата рамка

Надворешни заврши на ѕидовите на куќата рамка.

Обложување барака бара одредени знаења и вештини на човек кој сака да го направи тоа со свои раце. Најважно - присуство на желба, и си помагаат едни на информации, која ќе биде претставен подолу. Обложување барака, се разбира, може да се направи со вклучување на надворешни организации. Меѓутоа, во овој случај треба да акции на голема сума на пари, бидејќи работата не е најлесниот и најевтиниот.

Тоа е долго време се користи за поставата позлата различни објекти и структури. Тоа не е чудно, затоа што тоа е направено од дрво, но овој материјал е совршено држи куќата топло, но, исто така, создава дополнителни звучна изолација на собата. Дрвото на соодветна способност за многу години преработка за да се служи верно. Ако лајсни предизвика фолии, тогаш таа нема да се плаши од било бактерии или габи.

Главните видови на поставата

видови на поставата

Видови на обвивка.

Сите поставата, кој е претставен на пазарот денес, е поделена во класи. Тоа може да биде премија, екстра, и така натаму. Сите материјали се обработуваат во голема мера на истата технологија. Поделба се случува во зависност од материјалите што се користат во производството. Дрва може да се жилави. Тоа е бројот на јазли во многу нешта зависи од одредена класа.

Денес, целиот поставата е поделена на обични и поставата. И двете опции се широко се користат во пракса. Првиот олицетворение има ниска цена, но нејзиниот квалитет е значително помала од онаа на обвивка, која станува се популарна меѓу руските граѓани. Тоа е многу мазна и има зголемени жлебови за поврзување на елементи заедно.

Алатки и материјали

Алатки потребни за да работат

Алатки потребни за: ниво, опаѓа, видов, вежба, чекан и клинци, молив за обележување.

Се разбира, пред sheathe барака денес, ќе треба да се добие сите потребни алатки и материјали. Да работат треба следново:

  • дрвени греди;
  • ѕидни облоги;
  • ниво;
  • опаѓа;
  • видов;
  • вежба;
  • чекан и клинци;
  • молив за обележување.

Никој не треба да имате проблеми да најдете сет на алатки и материјали. Ако е потребно, може да ги најдете во најблиската продавница за алати.

Упатство за процесот на изградба

методи поставата прицврстување

Методи за одредување поставата.

По сите алатки и материјали се подготвени, може да продолжи директно во куќата на кожата clapboard. Во овој случај, можете да одат на два начина.

  1. Користете стариот метод, кој се состои во фактот дека токму во средината лајсни прикован лајсни барови. Ова е прилично сигурен начин, што се покажа како најдобра рака, и затоа се користи со децении. Сепак, со појавувањето во овој случај не е во тоа што повеќето почит.
  2. Со вториот метод е повеќе естетски. Еве облоги направени кофражни на греди и плочи. Таа е прицврстена со помош на завртки или ноктите прикован. Така е подобро, се разбира, користете завртки, па врската излегува многу посилен.

На кофражни со сите одбори се инсталирани во серија слот едни на други. По одбор ќе биде процес на собирање, тоа е веројатно дека шефовите на ноктите или шрафови ќе се држи надвор. Таа им овозможува на тоа не е неопходно, бидејќи дизајнот не сосема може да се добие квалитет.

карактеристики поставата

Карактеристики поставата.

Видеа на тема "Како да sheathe обвивка куќа со свои раце видеото"

Во случај кога станува збор за кожата барака, треба да се размислува за алтернативен метод на монтажа одбори. Тука може да се користат специјални прстиња. Тие се совршено прицврстени поставата на одборот да се качат. Така можно е да се изолира и уште една важна предност, а тоа е дека овој вид на прилогот не ја напуштат секоја дупки во креветот. Ова има позитивно влијание врз времетраењето на животот на одбори.

Пред да започнете со работа на трим барака, треба да се разгледа квалитет означување, како и рамка за идните градежни работи. Се разбира, можете директно да се качи на одборот на таванот или ѕидови, но често не е доволно рамна површина за овие случаи. Козина ќе биде повеќе од кога било во овој бизнис.

Видеа на тема "Како повеќето sheathe Куќа пластична обвивка"

Кога станува збор за ѕидови на куќиштето на куќата, тоа често се обидел монтирани хоризонтално. Вреди да се напомене фактот дека самите одбори мора да биде поставен вертикално.

Заковаме одбори на ѕидот мора да биде на растојание од 0,5 до 1,5 метри едни од други. Сепак, најдобро нешто што треба да направите е на растојание помало од 1 m. Во овој случај, на обвивката ќе бидат поотпорни на разни надворешни механички влијанија. Сите барови треба да бидат мазни. Тие треба да формираат рамна површина.

Можеби, во некои случаи, ќе треба дополнително да се намали на плочки да се приложи во ребра, со цел да се постигне саканиот резултат. Тоа треба да го следат и да се обезбеди дека сите табли беа поставени вертикално. За усогласување измерат линиите кои се користат во овој авион.

процесот на технологија обложување

Сега е време да се оди директно на кожата. Лајсни треба да помине дното нагоре. Во овој случај, работата може да се стартува од секој агол. Прво одбор треба да биде на ниво. Спајк треба да биде насочен нагоре.

На прв скок жлеб штици носи следната.

Видео на "позлата технологија дома винил обвивка"

Фазен финиш обвивка дрвена куќа

Фазен финиш обвивка дрвена куќа.

Во исто време, со мали дрвени клинови потребно да се усогласат на втората табла во однос на првиот. Следна е неговата приврзаност со завртки или ноктите. После тоа сите клинови се отстранети, а на врвот на втората табла инсталиран друг. Хелиум на одборите треба да се постави дури и во и околу прозорци и врати отвори.

Кога станува збор за кожата барака, тоа не е препорачливо да се ослободи сите одбори во една линија. Се разбира, можете да го направите работа и така. Сето тоа зависи од конечниот резултат да се добијат. Ако сте направиле голема завршница на фасадата, сите одбор може да се организира во една линија, а потоа и на аголот зглобовите може да се користи за украсување на една убава специјални железница.

Во некои ситуации, за покривање на куќата не се користи дрвени табли и пластика. Ова е една од добро познати сорти на обвивка. позлата принцип не се разликува од методот што е опишано погоре.

Сумирајќи ги резултатите од работата

Шеми и препораки за инсталација материјал

Шеми и упатства за поставување на материјалот.

Очигледно, sheathe барака не е толку тешко. Се бара минимална практични градежни вештини. Но, на работа е многу важно да се направи се што е многу внимателно. Ако не го користите мерниот инструмент, тогаш тоа е веројатно дека на површината ќе излезат pixelated.

На работа е потребно за да се добие ниво и измерат. Овие алатки ќе ви помогнат во работата. Само со нивна помош што е можно да се добие површина со навистина висок квалитет. Таа служи да се измерат на вертикалност на усогласеноста на конструктивни елементи. Овде е потребно да се правилно поставени на дрвени решетки во регенерација на каси. Ниво им дозволи на сите дрвена табла поставена на исто ниво во однос на хоризонталната рамнина. При користење на овие алатки за да sheathe на објектот се навистина ефикасно и што е можно побрзо.

Како и за тела, а потоа, како што е споменато порано, тоа може да се користи како клинци и шрафови. На вториот олицетворение е најпосакувана бидејќи тоа им овозможува да се добие посилна врска. Лиен во овој случај ќе се вклопуваат snugly на ѕидот или таванот.

При изборот на видот на обвивка треба да се обрне внимание на некои од планот за работа ќе се произведува. Ако материјалот ќе имаат голем број на јазли, тоа е од мала корист за внатрешна декорација. Тоа може да се користи надвор, па дури и тогаш, само кога се наоѓа во сенка на згради.

Тоа е најдобро да се купат за облоги од највисок квалитет. Тоа не само што содржи минимален број на јазли, но исто така доста лесно да се процес. Ова е значаен плус. Тоа е најдобро да се користи за поставата, кој има мазна, рамна површина. Тоа не мора да се справи со дополнителен третман материјал.

Сподели на социјални мрежи:

Слични
Како да се направи на деца од еден бар со рацетеКако да се направи на деца од еден бар со рацете
И можете да направите една гаража направен од поликарбонат?И можете да направите една гаража направен од поликарбонат?
Плашт дрвена куќа надворПлашт дрвена куќа надвор
Како да се направи carport во куќата со свои раце?Како да се направи carport во куќата со свои раце?
Завршувањето технологија дрво надвор од куќатаЗавршувањето технологија дрво надвор од куќата
Како да се изгради една барака на брановидни картони?Како да се изгради една барака на брановидни картони?
Внатрешниот трим дрво гаражниВнатрешниот трим дрво гаражни
Покрив за штала со своите рацеПокрив за штала со своите раце
Изградба на гаражаИзградба на гаража
Како да sheathe барака надвор?Како да sheathe барака надвор?

ma.gurustroykix.ru
Поправки Изградба Градежни материјали Инструменти Бања Арбор Куќата Врати Камен Камин Канализација Рамка куќи Климата во куќата Ковање Уредување Скали Санитарна инженеринг Заварување и Задна Оранжерии Топлина во домот Тераса Цевки Фенг шуи Финансии Електрична енергија