ma.gurustroykix.ru

Карактеристики внатрешни завршувањето бањи

Бања во Русија отсекогаш била една од најпопуларните дестинации за одмор. Всушност, тука не дојде само се мие, но, исто така, да се релаксираат, се дружат со пријателите. Бања може да се изгради свој, со потребата да се обрне посебно внимание на внатрешна декорација. Значи, како што се врши за внатрешни бањи со свои раце, дека треба да се разгледа?

бања

тоа не е препорачливо да се користи дрво за внатрешни завршувањето бањи.

Оние кои решиле да се спроведе овој процес на нивните сопствени, треба да знаете дека Министерството за внатрешни бања е многу сложен процес кој вклучува голем број на проблеми. Прво на сите тоа е потребно да акции на овие алатки:

  1. Чекан.
  2. Ноктите.
  3. Шпатула.
  4. Бонсек.
  5. градежни ниво.
Шема кат бања

Шема кат бања.

Карактеристики внатрешни завршувањето бањи мора да биде поврзана со финансиските можности, ние исто така мора да се земе во предвид лични вкусови и естетски преференци. Кога се врши за внатрешни работи, потребно е да се справи со таванот, ѕидовите, полици, клупи и седишта. Завршувањето вклучува голем број на нијанси, таа мора да се добро планирани, тогаш резултатот не ќе мора да бидат разочарани.

Тоа е важно да се создаде висок квалитет на топлина-изолациски слој, тоа треба да се избере вистинскиот материјал, кој мора да биде соодветно обработени.

дрво најчесто се користи за внатрешни завршувањето бањи, но условите на своето работење во бањата ќе бидат многу агресивни, па затоа треба да се третира. Дрвната мора да бидат заштитени од предвремено сушење, влага и изгние. Клупите во бања, исто така, се направени од дрво.

Олицетворение завршувањето на бањи

Пареа соба и чекална се заврши со зимзелени дрвја, за да го намали поврзан просториите кои се користат одборот на слузницата на дрвени предмети.

Шема ѕид декорација дрвени облоги

Шема ѕид завршувањето на дрвени облоги.

Имајте на ум дека на одборот на смрека и бор се скапи, но тие не се препорачуваат. Дури и ако за внатрешни работи ќе се врши ефикасно, како дрво ќе им даде исклучи смола, која во никој случај не придонесува за удобно одмор во бањата.

Какви видови на бои се достапни?

  1. Употребата на борова шума за оние површини кои не се загреваат многу. Таков материјал може да биде завршен за перење простор или шкафче. Во соба со пареа е подобро да се користи Аспен дрво, која е различна со мала густина и е високо отпорна на влага.
  2. Исто така постои и една престижна декорација, која користи материјали кои не се разликуваат само одлични технички квалитети, но, исто така, изгледа одлично. Во овој метод, најчесто се користи дрво од липа или ариш. Вар поставата е добро, бидејќи тоа не имаат својства на темно, и ариш ѕидови никогаш нема да изгние.

Што да се разгледа во завршувањето бања со рацете?

Може да се користи за внатрешни завршувањето бањи не само дрво, но исто така и други материјали.

Главните технички својства на различни видови на дрва

Главните технички својства на различни видови на дрво.

Подовите во сала за миење може да се заврши со плочки која совршено пренесува висока влажност. Плочки лесно да се чисти и има висока издржливост.

Кога развој се вратите и прозорците, тие не треба да биде голем, во спротивно може да се соочи со таков сериозен проблем, бидејќи загубата на топлина. Најдобро од сè, ако прозорците во бањата ќе има двојна структура, и како вратата, а потоа тие треба да бидат дебели и цврсти. Потоа топлината на бања не ќе оди далеку.

Специјални финиш е потребно да се подложи на подови, кои се формираат од две фази чистење. Долниот слој треба да се направени од бетон, кој е добро издржува висока вода текови. Тоа треба да се изгради во еден агол, која е насочена кон мозоци. На врвот ниво на подот направен од дрвени гајби. Оваа гајба може да се направени од даб, но влажни даб станува многу лизгава, па дури и дрво привлекува голем број на инсекти. Затоа, можеме да го користиме на зимзелени дрва за производство на хелиум. Меѓу штици на подот треба да ја напушти мали празнини, така што влага лево на долниот кат, а потоа и одредување на мозоци. Што се однесува до големината на празнините, тие не треба да биде повеќе од големината на стапалото, инаку човекот може да не успее.

корисни совети

Одбори, кои се избрани за внатрешна обложување не треба да има јазли. Јазли имаат тенденција да се загрева побрзо од самиот одбор, така потпрена на него, може да се изгори.

Внатрешната обвивка не треба да бидат опфатени со ниту еден лак или со боја. Тоа не е безбедно. Покрај тоа, бојата не помине пареа. За внатрешната обвивка може да се користи иверица, бидејќи тоа има висока апсорпција.

Помеѓу завршувањето поставата и рамки мора да биде празнината на 20-30 mm. Фолијата може да се користи како paroizoliruyuschy материјал. Така топлинска изолација е значително зголемена, што значи заштеда во иднината на дрво.

За тротоарите може да се користи керамика. Таквиот материјал нема да попуштат, влага не се апсорбира, nestrashen габа, керамика хигиенски. Но, овој кат е прилично ладно, така што треба да се стави на врвот на хелиум dereva.Pol во соба со пареа мора да биде 15 см повисок отколку во одделот за перење, а потоа на топлина нема да бидат изгубени.

Па си направи внатрешни бања.

Сподели на социјални мрежи:

Слични
Како да се украсуваат бања во згреши?Како да се украсуваат бања во згреши?
Варијанти на аранжманот бањаВаријанти на аранжманот бања
Што материјали не ви препорачуваме за завршувањето?Што материјали не ви препорачуваме за завршувањето?
Материјали за завршување на бањи и сауни - дрво во различни собиМатеријали за завршување на бањи и сауни - дрво во различни соби
Што да барате во поправка на стари бањи?Што да барате во поправка на стари бањи?
Внатрешни завршувањето бања со рацете: да практичност, како основаВнатрешни завршувањето бања со рацете: да практичност, како основа
Внатрешни бања: дизајн и завршницаВнатрешни бања: дизајн и завршница
Аналогни drywall за внатрешни завршувањето бањиАналогни drywall за внатрешни завршувањето бањи
Внатрешни завршувањето бања - parimsya удобноВнатрешни завршувањето бања - parimsya удобно
Како да се пресмета на таванот висина од бањата?Како да се пресмета на таванот висина од бањата?
» » » » Карактеристики внатрешни завршувањето бањи

ma.gurustroykix.ru
Поправки Изградба Градежни материјали Инструменти Бања Арбор Куќата Врати Камен Камин Канализација Рамка куќи Климата во куќата Ковање Уредување Скали Санитарна инженеринг Заварување и Задна Оранжерии Топлина во домот Тераса Цевки Фенг шуи Финансии Електрична енергија