ma.gurustroykix.ru

Она што е различно од поставата на обвивката

Видео на "Видови на поставата - производство на поставата, цената, употребата на видео, Киров"

Оние кои се вклучени во градежништвото, се знае дека еден од најбараните и најпопуларните завршувањето на материјали е поставата. Тоа е затоа што, како завршувањето материјал како обвивка, различни високи перформанси. Така, може да се користи во секоја соба, како и условите за тоа, исто така, може да биде практично било.

Поврзани видеа "Подредување 2014 продаде"

украсениот

Формовани одбор е еколошки материјал поради тоа е толку популарна и денес.

Сепак, таму е исто така декорација материјал како поставата, дека тој е повеќе користи од страна на оние кои се вклучени во градежните работи. Така, многу важно прашање е, што е различно од поставата на поставата? А што е разликата помеѓу завршувањето на ваквите популарни градежни материјали?

Поврзани видеа "моделирани од кедар - eurokedr.ru"

Кои се разликите од поставата на поставата?

Ако зборуваме за разликата, тогаш веднаш треба да се забележи дека не постои фундаментална разлика помеѓу таквите завршувањето материјали таму. Ако ви треба да ја пронајде разликата, тоа е во некои параметри. Еве ние се однесуваат на параметри, како што ширината на одборот и нејзината дебелина како дрво е влажно, како што се обработка и квалитативни профил на лекот. И облоги од yevrovagonka назначен со тоа што вториот опремен со дополнителни канали на задната страна. Таквите жлебови се многу погодни да избрише кондензат од ѕидовите.

Треба да се има во предвид дека сите видови на обвивка и поставата се направени од една партија шума, исушете ги, исто така, на ист начин, со една единствена технологија. на машина за обработка, исто така, врши истото.

поставата

Поставата нема фундаментални разлики од Руската поставата.

Поврзани видеа "Формовани База Izhevsk ЗНД 2012"

Откако производот конечно обработени, Класификацијата се врши, и тоа станува јасно колку материјал ќе бидат наведени.

Таа се разликува од поставата на поставата дека вториот подобар квалитет. Тоа кореспондира со највисоките европски стандарди. Нејзините слотови, cogging врска е направен со оглед на фактот дека постои можност за циркулација на воздухот. Ова е со цел да се избегнат негативните ефекти на кондензат, кој се користи за да се акумулира. Исто така, треба да се напомене дека Поставата сртот е голема од онаа на поставата која се опира на појавата на пукнатини во сите услови на користење.

Поставата има влажност не надминува 15%, во должина од дрвени панели е 120-400 см.

Видеа на тема "Преглед на секачи. Хетеро ритам, специјализирани и спирален секачи"

Што се однесува до јазикот, тоа е повеќе отколку во конвенционалните поставата, 4 cm во должина, во повеќето случаи е 8 см. Облошките одбори имаат дебелина од 12,5 милиметри и ширина од 88 мм, јазикот не се смета. Силата на таков материјал е многу повисока, што доведува до повисока цена. Но, за оние кои се важни за квалитет, високата цена не е пречка.

дополнителни информации

видови Поставата

Видови на обвивка.

Видео на "ЗНД Формовани База Izhevsk 2012 нова клип"

Украсениот рускиот производство во повеќето случаи индикатор влажност 18-25%. Многу често материјал е направен од "суво" одбор, кој претходно беше дозволено да се исуши малку, а тоа може да се врши и во отворено средини, и само во соба. И постојат варијанти кои се разликуваат индикатор за влажност од 25-35%. Таков материјал, во повеќето случаи се направени од суровини табла, која е само варен. Единствената предност на овој форум е дека неговата цена е повеќе од разумна.

Ако зборуваме за разликите помеѓу овие материјали, тоа мора да се има на ум дека поставата има следниве недостатоци, кои немаат Поставата:

Видео на "Имитација дрво сува игли 2014 година"

  1. На покачени влажност на воздухот (17-18%) на површината многу брзо формирана габа. Ова може да биде кога на собна температура е 15-20 ° C и не постои соодветна вентилација. Излишно е да се каже дека ова е најмногу негативно влијание врз квалитетот на доработка.
  2. Откако дрво суши, се утврди дека во некои места облоги на ѕидот не е премногу лесно, различни булбус и Дент. Сето ова не е најдобар начин влијае на естетски страна на целта, а тоа е исто така многу важно.
  3. Ако ѕидовите на собата беа покриени со влажна, незакален правилно материјал сушење по се формираат во голем јаз помеѓу одбори. Тоа не треба да се отфрли дека на површината дури и на влажна облога може да биде совршено рамен.
  4. Ако, по сушење на материјалот што треба да бидат обработени антисептик, постои голема веројатност дека купот е формирана, која е причината зошто многу брзо на површината на плочите станува груба.
обичните поставата

Заеднички облоги плаши висока влажност.

И тоа треба да се напомене дека профилот во поставата е многу покомплексна. Надолжни слотови, што е, овозможуваат квалитативно да се отстрани стресот на одборот. Поставата може да се користи за внатрешни и надворешни завршувањето дела. Животниот век на 15-20 години, што се користи во производството на сите видови на импрегнација, кои го штитат дрвото од инсекти, влага и сонце. Каков вид на материјал е избран, вие никогаш не треба да брза при изборот, поради тоа во голема мера зависи од квалитетот на доработка.

Кога украсување на бања е најдобро да се користи скапи материјали (односно завршување на надворешниот изглед), но кога станува збор за приватен дом, ги зачувате на квалитетот на дрвото не е препорачливо. Таа мора да се запомни дека материјалот, кој е поскап и има повисок квалитет, да се здобијат со најпосакувана. Повисока цена се оправдува со фактот дека таквите завршница ќе биде многу подолго од материјалот од послаб квалитет, купени по пониска цена.

Ние, исто така, треба да се напомене дека таквите цени дрво во продавниците се различни, па побрзај со изборот на не вреди. Конкуренција на овој пазар денес е голем, па изборот е секогаш таму.

Сподели на социјални мрежи:

Слични
Начин на нанесување облогаНачин на нанесување облога
Како да се зајакне лајсни во соба со пареа: постапка за инсталацијаКако да се зајакне лајсни во соба со пареа: постапка за инсталација
Како да се направи таванот на поставата свои раце?Како да се направи таванот на поставата свои раце?
Балконот во upholsterБалконот во upholster
Што треба да направам ако обвивката силно затемнети?Што треба да направам ако обвивката силно затемнети?
Видови и големини на ПВЦ обвивкаВидови и големини на ПВЦ обвивка
Тапацир clapboardТапацир clapboard
Завршувањето бања поставата - одличен избор за оние кои сакаат да се загрееЗавршувањето бања поставата - одличен избор за оние кои сакаат да се загрее
Што да правите ако vspuchilis поставата во соба со пареа?Што да правите ако vspuchilis поставата во соба со пареа?
Што материјали не ви препорачуваме за завршувањето?Што материјали не ви препорачуваме за завршувањето?
» » » » Она што е различно од поставата на обвивката

ma.gurustroykix.ru
Поправки Изградба Градежни материјали Инструменти Бања Арбор Куќата Врати Камен Камин Канализација Рамка куќи Климата во куќата Ковање Уредување Скали Санитарна инженеринг Заварување и Задна Оранжерии Топлина во домот Тераса Цевки Фенг шуи Финансии Електрична енергија