ma.gurustroykix.ru

Видови и големини на ПВЦ обвивка

Формовани PVC е поделена на 3 главни видови - полу-сјај, мат и сјајни. Првата категорија се користи за надворешни декорација на згради, а последните - за внатрешни работи. Често пластични панели со сјајна површина се користи за надворешноста завршува. Треба да се запомни дека овој материјал во ладна кога ветрот ќе имаат тенденција да се скршат.

Видеа на тема "ПВЦ панели"

Изглед ПВЦ обвивка

Не се препорачува за сјајни изглед на обвивка за надворешни намали, како кога е студено пукнатина.

Главните параметри

Што се однесува до квалитетот, тогаш ПВЦ поставата на сликата утврдени со вискозитет. Поголемите тоа е, толку посилно панел смета. Најголемата сила има semigloss модел. Сепак, мора да се има на ум дека оваа бројка зависи од производителот.

Големини на поставата фиксна должина -. 6 m Како и за нејзината дебелина, тоа може да има 5, 7, 8 и 10 mm. На работна широчина на материјалот е претставен како 100, 150, 200 и 250 mm. Треба да се напомене дека за сјајни производи се карактеризираат со општо прифатените димензии на вториот фигура - 250 мм.

Експертите се идентификуваат следниот панел заедно стандарди должината -. 2,6, 2,7 и 3 m При купувањето тип поставата ПВЦ, треба да се посвети посебно внимание на првиот индикатор. Таквите ширина панел од 10 см се од следните видови:

  1. Стандард. За такви производи се карактеризира со широк замокот.
  2. Полкови тесен заклучување.
Управување со поставата уредот панел

Возење поставата панел уред.

Во изградбата на пазарот може да се купи таков материјал со ширина од 12,5 cm. Овој производ се карактеризира со 10 см со присуството на аналогни во составот на структурата на двојно профил. Сепак, како обидел помалку побарувачка од стандардниот модел. Доколку е потребно, може да се купи лајсни во боја термички трансфер. Сепак, тоа се разликува од стандардниот дизајн, отсуството на нејзиниот зглобовите. Што се однесува на ширината, бројката е во опсег од 15-50 см.

материјал апликација

Варијација на производот во прашање е лист. Ширина димензии на ваквите плочи се движат помеѓу 80-203 см, а должината -. 150-405 см дебелина може да биде 1-30 mm во поглед на својот бренд и производителот. Завршни работи често се направени со пластични панели во мали димензии - ПВЦ плочи.

Видови на поставата од страна на метод на одредување

Видови на метод за прикачување поставата.

Поврзани видеа ".📌Pryamougolnoe дното на рамката со помош на ПВЦ панели. Ткаењето весници"

Треба да се напомене дека овој материјал е во голема побарувачка за ѕидовите и таванот. Нејзината предност е тоа што тој не бара претходно усогласување на површината на ѕидот. Првично произведени дрвена гајба. Овој материјал може да се користи за украсување на бања. Отпорност на влага и температурни промени, брз и лесен за одржување, лесна инсталација - главните предности на разгледуваниот панели.

Често, бања здобијат дизајн чии димензии се 270h25 270h30 видите или да ја видите.

За да го инсталирате, тоа не трае повеќе од 1-2 дена. Ова дело е лесно да се направи со рака. Ова ќе бара на ниво, лента мерка, бугарски.

Во однос на големината пластични таванот панели, во должина се движи помеѓу 4,2 м. Производите смета подвозјето ширина материјал 10, 25 и 50 см. При изборот на овој производ треба да се смета дека нејзината дебелина варира.

Сподели на социјални мрежи:

Слични
Стилски ентериери сјајни кујна - сјај и гламур на вашиот станСтилски ентериери сјајни кујна - сјај и гламур на вашиот стан
Отворен бања декорација: неколку начини да се украсуваат на зградатаОтворен бања декорација: неколку начини да се украсуваат на зградата
Што може да sheathe дома од еден бар?Што може да sheathe дома од еден бар?
Како да се стави земјата обвивка со свои раце?Како да се стави земјата обвивка со свои раце?
Како да се инсталира метал обвивка?Како да се инсталира метал обвивка?
Украсување на надвор балконУкрасување на надвор балкон
Балконот во upholsterБалконот во upholster
Подобро куќа sheathing рамкаПодобро куќа sheathing рамка
Она што е различно од поставата на обвивкатаОна што е различно од поставата на обвивката
Карактеристики трим обвивка најавитеКарактеристики трим обвивка најавите
» » » » Видови и големини на ПВЦ обвивка

ma.gurustroykix.ru
Поправки Изградба Градежни материјали Инструменти Бања Арбор Куќата Врати Камен Камин Канализација Рамка куќи Климата во куќата Ковање Уредување Скали Санитарна инженеринг Заварување и Задна Оранжерии Топлина во домот Тераса Цевки Фенг шуи Финансии Електрична енергија