ma.gurustroykix.ru

Како да се намали сложувалка правилно и без проблеми?

Многу луѓе се прашуваат: како да ги намалат сложувалка точно? Слично прашање се појавува во речиси секој кој не имал вештини за работа со таква алатка. Некои корисни тајни да ви помогне во изучувањето на сложувалка и да научат како да се направи мазна намалување на било каков материјал.

Видеа на тема "Како да се виде електрични сложувалка отцепена"

Возење сложувалка уред

Шема сложувалка единица.

Што треба да знаете за работа со сложувалка?

Користење на сложувалка може да се sawn материјали како дрво, плочки, метал, па дури и пластика. Оваа алатка е конвенционален пила опремен со електричен погон. Уредот може да има вертикална или обичен нишалото мозочен удар кој кога зедов жига се движи напред малку, со што се зголемува брзината на работа. Jigsaws на фармата е едноставно незаменлив, особено за оние кои уживаат tinkering со свои раце. Пред да се започне да се намали сложувалка, ќе треба да се запознаете со технологија и да се подготви на работното место. Маси, на кои ќе се намали, не треба да се тетерават, тоа треба да биде стабилен се движи кога е притиснато.

Видео на тема "Како да се намали DEREVEV.HOW сложувалка ЕКСПОЗИТУРА НА видов ELECTROFRET SAW на филијалата на дрва"

Шема сечење круг сложувалка

Шема сечење круг сложувалка.

Со цел да се намали на широка рамна површина, тоа е потребно да се користи табела посебен дрводелецот, која е во прилог на главната маса прстиња. Во овој случај, сечењето се прави многу полесно, бидејќи алатката останува во место, и сечење материјал се движи кон него.

За намалување на дрвена површина е дури, таа работи на задната страна (низ влакната е потребно).

Ако, сепак, треба да се виде на дрво по должината на жито, а потоа користете специјални паралелни водич, кој е во прилог на една страна на инструментот, на други - на сечено површина. Не дозволувајте алатка за да се прегрее, се земе во паузите на работа, или живот сложувалка живот ќе биде краток. Од истата причина, не притиснете тешко на алатка, бидејќи тоа ќе доведе до прегревање.

Видови пили сложувалка

Видови пили сложувалка.

Кога се работи со плочки или метал се користи масло мотор кој подмачкува пилата. Кога сечење сечење на метал линија се лади со ладна вода. Не занемарување на средства за заштита на индивидуалните, користење заштитни очила и гумени ракавици. Видовме и од задната страна сложувалка пластични потреба, тогаш намалување е исправен. Да се ​​направи повеќе прецизно сечење, мора да се користи специјални плоча која е во прилог на поддршка на база на сложувалка. Поради ваквите адаптација на пилата ќе се движи полесно на површината која ќе се обезбеди чиста сече секоја површина. Ако ви треба да се направи кадрава линија, користете тенка ножот. Со цел да се виде кружен отвор, користат специјални krugorezom.

Видео на "Сложувалка BOSCH GST 135 пр.н.е. како сила се намали прав"

Како да се направи намалување на висока прецизност?

Ќе ви треба:

  • сложувалки;
  • дрво;
  • стеги;
  • водичи;
  • владетел и молив.
Алатки за работа со сложувалка

Алатки за работа со сложувалка.

Поврзани видеа "Прирачник за сложувалка"

Со цел да се изврши висока прецизност сечење, не е доволно да знаете како да се намали сложувалка. Покрај тоа, ќе треба добро да ја поправите на сечење на материјалот, а кога се работи со долга крпа - користете водич во форма на рамно решетката. Подгответе 2 стеги, така што тие се вклопуваат да се виде одбори и водич.

Првото нешто што треба да направите изгледот на одборот, да се измери со линијар потребната оддалеченост од двете страни, правете забелешки, а потоа и да ги поврзете на таков начин како да се добие исклучување линија. Ако ви треба да се направи криви намалување, а потоа го повлече првиот на хартија, а потоа трансфер со помош на јаглерод хартија на дрво. Со цел да се пренесе на цртежот на точноста, потребно е да се песок на површината пред да почнете.

Видеа на тема "Како да се намали ламинат"

Понатаму, на табла се наоѓа на работната површина, соодветно обезбедени на рабовите на табелата, а потоа се стави на стеги на масата. На одборот водич магацинот, поаѓајќи од намалување на линија далечина еднаква на ширината на алатката.

Жига платформа треба да биде лоцирана во близина на водич, но тоа не се темели против него, и се движат слободно.

Со помош на клешти зафат на табла со водич поставени на неа, за прицврстување треба да бидат силни, но не премногу силна.

Откако на одборот е фиксна, не сте подготвени да се намали. На сложувалка формира специјална широк видов да се намали на дрво, се стави на инструмент со максимална брзина. На минимум алатка брзина во голема мера прегрее, а не па затоа е подобро да се користи. акција регулатор нишалото е потребно да се стави цифрата 1. Потоа започнете сечење, со притискање долу на работ на платформа и водич.

Видеа на тема "Сечење сложувалка отцепена-слободна"

https://youtu.be/RBqaLl1Ht7U

Со цел да се направи круг, потребно е да се вежба дупка во центарот, внесете го сечилото на алатката, направи парчиња од средината на врвот на изгледот, а потоа видов надвор од кругот. Ако сакате да ги извршуваат на квадрат или правоаголник, на првиот исечен од една страна, пред да стигне на аголот бајпас непречено својата линија, тогаш тоа е крајот на втората партија, и така натаму. Д. Англи направи во последен ред. Со следниве овие упатства, може да се изврши сложувалка работа независно еден од друг.

Сподели на социјални мрежи:

Слични
Како да го изберат правото сложувалка за куќата?Како да го изберат правото сложувалка за куќата?
Како да се намали поликарбонат?Како да се намали поликарбонат?
Како да се избере сложувалка и не направи грешка?Како да се избере сложувалка и не направи грешка?
Што може да се направи електрична сложувалка?Што може да се направи електрична сложувалка?
Како да се избере сложувалка за главните карактеристики?Како да се избере сложувалка за главните карактеристики?
Како да се направи сложувалка со своите рацеКако да се направи сложувалка со своите раце
Како да се избере електричен сложувалка за поправка на куќа?Како да се избере електричен сложувалка за поправка на куќа?
Како да се избере електричен сложувалка?Како да се избере електричен сложувалка?
Исечете круг дупка во drywallИсечете круг дупка во drywall
Како да се работи сложувалка?Како да се работи сложувалка?
» » » Како да се намали сложувалка правилно и без проблеми?

ma.gurustroykix.ru
Поправки Изградба Градежни материјали Инструменти Бања Арбор Куќата Врати Камен Камин Канализација Рамка куќи Климата во куќата Ковање Уредување Скали Санитарна инженеринг Заварување и Задна Оранжерии Топлина во домот Тераса Цевки Фенг шуи Финансии Електрична енергија