ma.gurustroykix.ru

Како да направите свој ограда за цвеќе

Содржина:

Љубител на цвеќиња, сакам нив да се одгледуваат на сајт, а средствата не се толку многу да се воздигне на цветните леи? Слушнете ја вашата интуиција, малку pofantaziruet и да почне производство на оградата со своите раце.

Да потрошите малку време да ограда за цветните леи, можете да уживате во нив за неколку сезони.

Декоративни ограда за цвеќе

Пластика ограда не треба да се наслика и тоа не се распаѓа со текот на времето како дрво.

Да, и цвеќињата ќе изгледа повеќе добро негувани и оригиналот. Речиси од сите достапни материјал може да се направи ограда за кревет. Како да започнете, да одлучи каков вид на материјал сакате да го користите.

За производство на домашна ограда, можеби ќе треба:

 • остатоците од старите плочки и чеша;
 • тенки гранчиња и колони;
 • декоративни камења или конвенционален;
 • кастри мрежа пребивање и пластични кеси;
 • пластични шишиња;
 • стари гуми;
 • остатоци од боја боја или лак.

Ограда плочки и чеша

Ограда за цветните леи на чеша

Оградата ќе изгледа необично се должи на различни блузи, како да се направи шарени, ќе добие вистински ремек-дело.

Да се ​​создаде убава цветните леи, остатоци од стариот лилјак керамички плочки и парчиња чеша се совршени. Подгответе се за работа:

 • плочка;
 • чеша;
 • мистрија да се отстрани почвата.

Овој комплет е совршен во случај дека формата на цвеќе во ред. Мистрија внимателно отстранување на горниот слој на почвата во согласност со големината на плочка или чеша. Потоа изкопаха материјал на секој агол. Остатоци од отстрани земјата зајакнување резултира stockade. Оградата ќе изгледа необично се должи на различни блузи, како да се направи шарени, ќе добие вистински ремек-дело. На чеша, ако го ископа точно, може да биде мулти-обоени боја нешто да се привлече или со боја во било која боја. Тоа изгледа многу креативни и напор и материјали кои се потребни минимум.

Како да се исткае оградата себе

Ограда за цветните леи на Týn

Спротивно на јасни линии на стебла и бујна вегетација создава зачудувачки ефект, особено во однос на позадината на летниковци, клупи и огради.

Изработка на таквите огради со свои раце бара одредени вештини и умешност. Но, тоа ќе ви заштеди пари. Ќе ви треба:

 • мали дрвени или метални шипки;
 • теми од различни должини и дијаметри;
 • чекан и жица.

Трансферот мали штипки или obteshite барови. Хамер ги чекан во земјата преку 30 см распаѓа. Филијали помина низ штипки врз основа на кошница ткаат, во влечкаат начин. Ако нееднаков гранки, тоа е добра работа. Така може да се направи на оградата индивидуалност и оригиналноста. Ако гранки малку пауза во ткаење, можете да ги држат заедно со жица, тоа ќе се забележи во готовиот производ. Оградата може да се добие за да се биде многу густа и редок - сето тоа зависи од вашата желба. А малку трпение, напори, и ограда со рацете подготвени, и пријатен за око.

камен огради

Тоа изгледа многу привлечни ограда за цветните леи на камења и декоративни и конвенционално. Подгответе се за работа:

Видео на тема "Како да се само-трим грмушките во цвет кревет"

 • камења;
 • мистрија;
 • песок и цемент;
 • боја или лак.

Декоративни камења може да се купат во продавница, но можете да го користите и достапни материјали. За да започнете, отстранување на слој на почвата со мистрија и да се прелива малку песок. Тоа не ќе им овозможи на камен да потоне подлабоко. Прелива вода, песок, потоа се постават камењата и да се пополни нивните земји остатоци. Сега сите може да се наслика со вашите раце или лакирани. Тоа изгледа цвет во овој оригинален и стилски дизајн. Ако се прави ограда од обичните мали камења пред година им се меша со мала количина на готовиот цемент. Кога составот стврднува, камчиња скрепи, вашата креација ќе изгледа многу стилски. Таквите огради може да наслика по сушењето.

Огради, мрежи и гуми

Ограда за цветните леи на гуми

Ако економијата се стари гуми, поставување на нив кревет со рацете. Внимателно obkopayte земјата околу боите и го постави на гумите.

Најди ги кастри или солидна парче мрежа пребивање или било кој друг нема да биде тешко. Таквите ограда само за да ги направат своите сопствени раце. Подгответе се:

 • мрежа;
 • обоени пластични кеси;
 • жица и барови;
 • стари гуми.

Ние се водат мрежичка околу цвеќе, да се вози на клинови и со жица го залепи на саканиот круг. боја, ги водат во ќелија пакети се најдобро изгледаше како ткаат оградата. На краевите може да се поврзе или шие една тема, и пакетот е подобро да се наизменично во боја. Таквите дизајни се многу интересно да се погледне долго и се сервира. Можете да направите таква ограда блокови, наместо солидна број.

Ако економијата се стари гуми, поставување на нив кревет со рацете. Внимателно obkopayte земјата околу боите и го постави на гумите. не може да се поправи таквата конструкција. Останува само да се наслика покритие гума модели или црно-белата боја.

Интересна и едноставно решение во уредување на цветните леи ќе бидат обични пластични шишиња. Тие можат да бидат во различни бои и големина. Наполнете го садот со тешки материјали, погоден земја и песок. Истурете во празно потреба надолу по вратот, а потоа дизајн високо ќе издржлив и силен. Со помош на шишиња може да се направи огради за кревети слоевит. За да го направите ова, прво ние се копа и во најмалите, а потоа на средината, а по највисоките парче, од кои вашиот кревет ќе биде. Интересно е тоа што тие ќе изгледаат ако фабриката цвеќиња на различни височини во овие ниши.

Ако немате премногу време на вашите раце, или не се користат за таа работа, тоа е можно да се купи готови огради од пластика во специјализирани продавници. Стенд конструкции се скапи. Тие се направени во различни форми и погодна за секој цвет кревет.

Сподели на социјални мрежи:

Слични
Како да се направи на оградата од гранчиња?Како да се направи на оградата од гранчиња?
Производство на огради за кревети со свои рацеПроизводство на огради за кревети со свои раце
Како да се направи ограда за цветните леи со свои раце?Како да се направи ограда за цветните леи со свои раце?
Изградба на ограда peskoblokaИзградба на ограда peskobloka
Како да се направи плетен ограда?Како да се направи плетен ограда?
Пластика ограда: лесен дел мечувањеПластика ограда: лесен дел мечување
Различни видови на огради за кревети со свои рацеРазлични видови на огради за кревети со свои раце
Изградба на убава цветните леи во земјата со свои рацеИзградба на убава цветните леи во земјата со свои раце
Како да се направи на оградата од гранчиња?Како да се направи на оградата од гранчиња?
Изработка на граница за цветните леи со свои рацеИзработка на граница за цветните леи со свои раце
» » » » Како да направите свој ограда за цвеќе

ma.gurustroykix.ru
Поправки Изградба Градежни материјали Инструменти Бања Арбор Куќата Врати Камен Камин Канализација Рамка куќи Климата во куќата Ковање Уредување Скали Санитарна инженеринг Заварување и Задна Оранжерии Топлина во домот Тераса Цевки Фенг шуи Финансии Електрична енергија