ma.gurustroykix.ru

Како најдобро да ги красат бања

Видеа на тема "Дизајн и поправка на бања и тоалет пластика (дел 2-I)"

Темелна реконструкција на бањата се чини дека многу тешка задача, која бара посебни вештини и професионално искуство на водовод и градител-салон. Всушност, ако расклопување на застарените санитарни модули и отстранување на носење на капакот на ѕидовите и подот може да се направи себе си, поставување и инсталација на нови може да биде камен на сопнување за дома работник. Одговорот на едно прашање - како да се украсуваат бања - е очигледно и без сомнение. Се разбира, керамички плочки. Впрочем, за завршна обработка на површините да бидат изложени директно на водена пареа и брзо менување на температури, денес не постои алтернатива. Во повеќе нежни услови на висока влажност може да се користи од стаклени влакна. Преграден ѕид и комплет туш може да бидат направени од стакло блокови.

Украсување на бања плочки, гипс картон и боја

керамички плочки, отпорен на вода drywall и бои се одлични за завршувањето на бања. Можете да го комбинираат сите.

Видеа на тема "Инсталација на пластични панели ПВЦ во бањата"

Правилната цевки жици

Ако проектот ремонт на бања е подготвена, сè е обмислен и мерење седум пати, ако сите потребни материјали и опрема купиле, можете да почнете со поставување и инсталација на цевки за вода, одвод и канализација. Можеби ќе треба да се отстранат старите, 'рѓосано текот на многу години на работење, цевките. Не може да се направи без чекан и длето, според тоа, прав и остатоци, како и потребата да се нанесува удари на ѕидот за да ги отстраните старите цевки. Последиците од уништување направија да се елиминира, да се замачкаат дупки.

Шема за топла и ладна вода

Шема за топла и ладна вода.

Видеа на тема "Како да се украсуваат бања?"

Ѕидовите треба да биде без нерегуларности и слоеви. Нови цевки направени од флексибилни пластични и ги наведнува на санитарните модули се монтира на врвот на ѕидовите. Потребно е само вежба дупки за држачи за нивно приложување.

Потоа, цевката ќе бидат затворени гипс табли, кои, пак, ќе продолжат да бидат покриени со керамички плочки. Можноста за користење на гипс плочи на висока влажност должи на нивната способност да и апсорбира влага, и повторно со леснотија, без последици да го даде, имајќи интегритет.

Ако цевките се кандидира по должината на дното на ѕидовите, за нивната прикривање ќе изградиме доволно земјата навртки. Ако жици на поголем цевката, а потоа да ги затвори, ќе треба гајба под drywall. Патем, тоа ќе го изврши скриени жици, да ја инсталирате дополнителни места и тела.

плочи и панели

Ако за криење вода и канализација цевки е доволно за да се изгради само земјата навртки, гајба направи само до висината на столбната плоча. Инаку, хелиум е направено на ѕидот. Направете го тоа можно на саканата ширина на ленти или метални профили. Елементи лајсни на интервали од околу две нозе се прицврстени за ѕид со спојници паралелно со подот, со очекување дека локацијата на гипс плочи е вертикална. Задолжителен услов - поставување на ленти или профили на таванот и подот. Гипсени плочи се прицврстени завртките на плашт. Во места proleganiya цевки гајба направи намалување на големината. Онаму каде што не е потребно на гајба, на пример, во текот на струја, гипс табли се лепат директно на ѕидот, кои мора да бидат подготвени со посебна грижа - израмнат, чистат и подготвуваат.

Инсталација дијаграм гипс картон ѕид користење на рамка

Инсталација дијаграм гипс картон ѕид со помош рамка.

На етикетата се врши со помош на отпорен на вода лепило состав, подготвени во согласност со упатство за употреба, врз основа на овој наменети за сушење на мешавината. Составот со лепило се нанесува директно до точка на drywall во четири реда, од кои две се на рабовите на панелот. Притисни на гипс картон плоча на ѕидот може да биде посебен притискање на уредот или само остатоци од дебели ребра, кои: ,, селотејп може да се одреди нивото ако е потребно. Монтирани на работ панелот за понатамошно поттикнување на лепило. Следна плочи и панели залепени назад да се врати со претходниот. Рабовите меѓу панели се запечатени со кит и zashlifovyvayut.

поделба ѕидови

Покријте плочи и панели со керамички плочки може да започне само откако лепак со кои тие се прикачени на ѕидовите да се исуши. Мазната површина од панелите со шмиргла со голем абразивни беше претворена во груба тоа сигурен и издржлив прилепување на лепило за плочки направи. Потоа да продолжи да Селектирај основното сценарио за примената против кои и поплочување ќе биде убиен.

Видеа на тема "Што е подобро да се направи на таванот во бањата"

плочка ознаки

Плочките треба да се постават на претходно обележување.

Во повеќето случаи, на основната линија се врши вертикално на ѕидот центар, се осигура дека на рабовите на обложени дел наредени делумна плочки од иста ширина, избегнување, сепак, ситуацијата каде екстремни ленти плочки се премногу тесни и грабеж на целокупната слика. Во такви случаи, основните смена. Функција по повод одбележувањето на ѕидовите под плочки во бањата тоа е дека треба да podgadat, така што во средината на заклучоците на водоводни цевки изнесува споеви меѓу редови на плочки, а на ѕидот на интерфејс и када или лавабо не остане премногу тесен јаз. Затоа, големо значење е локацијата на не само вертикално, но исто така и хоризонталната референтна линија.

Видео на "Економија и клиентот е најевтиниот бања во светот! Поправка на бања"

препораки

Во присуство на замрачија база цевка започне со лепење на керамички плочки од својата вертикална површина.

Видео на "Finish панели ПВЦ бања"

сорти плочка

Видови на плочки.

Составот со лепило е препорачливо да се применува на површината на примена под неколку прстени и израмните својата запчеста гледарка. Поудобно и побрзо да се спроведе стил, додека одржување на паралелни рабовите, ако првиот ред на плочки се базира на рамна железница, прикован по должината на основната линија, или на подот, када или слив, ако постои уверување дека овие површини се паралелни на база. Еднакво растојание е предвидено меѓу плочки специјални пластични вметнете крстови. Места каде керамичка плочка е во контакт со рабовите на бања или лавабо, печат со посебни поздравниот-доказ екрани, се шири декоративни граници, исцртано со силиконски фасадни.

По завршувањето на вертикална завршна површина тротоарот плочки продолжи да биде поставен на ѕидот над него. Потоа ставете во текот на хоризонтална површина и капа, претворајќи го во рака полица. Кога украсување на керамички плочки бањи околу зглобовите со опрема или надвор од ѕидот на цевката станува неопходно да се изврши една плочка во форма на фигури. Во принцип, на плочки да се намали во центарот на намалување, односно измени на два дела, а потоа да се држи во место. Ова е направено со помош на специјален бонсек за керамички плочки.

Во завршна фаза на работа се прави со фугирање плочка зглобовите. Директно се поставува на маса плочка мистрија пополни зглобовите со гумена шпатула дијагонала движења. Вишокот на инјекциска смеса е отстранет, трошење на рабовите круг стап, истовремено давајќи им на соодветна форма.

Сподели на социјални мрежи:

Слични
Кои се нијанси на керамички плочки во соба со пареа?Кои се нијанси на керамички плочки во соба со пареа?
Како да се избере плочка во бањатаКако да се избере плочка во бањата
Совети за бања дизајнСовети за бања дизајн
Како да изберете позадина за бањаКако да изберете позадина за бања
Украсување мал тоалетУкрасување мал тоалет
Она што може да го замени плочки во бањата и во кујната?Она што може да го замени плочки во бањата и во кујната?
Мозаик бања - во чест на модните трендови или уметностаМозаик бања - во чест на модните трендови или уметноста
Како да ги красат бања и некои изберете плочки за бања?Како да ги красат бања и некои изберете плочки за бања?
Поправка во бањата со своите раце: едноставни правилаПоправка во бањата со своите раце: едноставни правила
Карактеристики на завршувањето на бања ѕидовитеКарактеристики на завршувањето на бања ѕидовите
» » » » Како најдобро да ги красат бања

ma.gurustroykix.ru
Поправки Изградба Градежни материјали Инструменти Бања Арбор Куќата Врати Камен Камин Канализација Рамка куќи Климата во куќата Ковање Уредување Скали Санитарна инженеринг Заварување и Задна Оранжерии Топлина во домот Тераса Цевки Фенг шуи Финансии Електрична енергија