ma.gurustroykix.ru

Како да ги красат ѕидовите во бањата?

бања дизајн може да биде многу различни. Можете да им верувате на професионалци, кои ќе се создаде за внатрешни работи во зависност од вашите преференции, и можете да ги красат ѕидовите на бања со рацете. Еве некои корисни совети за тоа како да се направи најдоброто од неа.

Бања ѕид дизајн

Да ги красат ѕидовите на бањата може да се комбинираат различни верзии на плочки во одредена шема.

Поврзани видеа "💗 Вол Оркестарот - идејата за тоа како да ги красат ѕидовите во собата"

Карактеристики на процесот

Квалитативни хидроизолација - неопходен услов за добра состојба. По бања - соба со висока влажност, па влагата впива во ѕидовите, па дури и ги уништува резултатите финиш во лоша состојба самите ѕидови. врз основа на хидроизолација ќе ве заштити од фактот дека водата случајно протекоа на соседите на кат подолу, и таванот ќе ги штити изолацијата на оваа мака вас.

Постојат многу материјали кои може да се заштити површина од влага. Оваа конвенционалните материјал за покривање, која е залепен на вертикални ленти депонирани на ѕидовите на мастика. Како хидроизолација може да се користи и повеќе модерна, високо-квалитетни стаклени влакна материјали. И може да се само покритие на ѕидовите на специјални водоотпорен мастика.

Возење хидроизолација бања

Возење бања водоотпорност.

По хидроизолација на ѕидови мора да се израмнат со гипс и подготвуваат. Потоа можете да изберете на материјалот што ќе се соочи со бања. Тоа може да биде пластични панели или плочки. Плочка - идеален материјал за ѕид простор со голема влажност. За нејзината инсталација бара одредени вештини, но добро поставени плочки чуваат со децении.

При изборот на боја на плочка, треба да се обрне внимание на димензиите на собата. Ако бања е мал, да не ја користат темни бои, бидејќи тие ќе се направи простор во собата дури и помал. Плочка можат да бидат поставени до таванот, и може да се oblitsevat нејзината половина бања. Во овој случај, можете да ја покажат својата креативност и да се наслика на ѕидовите.

ѕидното сликарство

Ѕид под сликата мора да биде совршено мазна. Ако го направите нив правилно малтерисани и подготвуваат, ќе излезе само како мазна површина. Тоа треба да го сликам со латекс. Можете да го користите боја на било која боја, но она што е кажано за боја на плочка, а се однесува на бојата на бојата. Латекс треба да биде со добар квалитет. Се суши брзо, и за кратко време, може да почне сликарство.

Со цел да се направи слика на ѕидови со свои раце, потребни се:

  • бел латекс;
  • боја на различни бои;
  • Молерски четки со различна големина и боја ролери;
  • сад за мешање со боја боја шеми.
Сликарство ѕидови бања

Многу популарна сликарство ѕидови бања поради својот уникатен дизајн.

Како сликарство, ќе се дискутира на пример од наједноставните шема - меурчиња. Така покриени со боја на саканата нијанса на ѕидовите се подготвени. Kohler се меша со боја, да се со различна боја од бојата на ѕидовите. Потоа привлекува мал круг. Во внатрешноста на кругот се применети потези и дамки на бела боја да се направи да изгледа како меур. Во близина подготвени на друг и така натаму.

Овој ѕид сликарство е многу едноставна, а тоа е моќта на дури и човек кој никогаш не сликал. Овој едноставен модел ќе им даде на личноста бања и enliven собата. Професионалци можат да се создаде на ѕидовите на собата вистински слики, но тоа бара искуство и вештина на уметникот. Многу чести предмети - тие се различни пејзажи, море, или нешто друго што е во можност да се прошири просторот на собата. Може да се држи и сродните позадини за екранот. Постојат специјални позадини кои се наменети за тоа лепење во бањата.

Алатки за доработка и боење на ѕидови во бањата

Алатки за доработка и боење на ѕидови во бањата.

Пишување себе бања, треба да се има на ум дека хоризонталната шеми визуелно се прошири просторот и вертикална - направи соба погоре. Сликарството на ѕидовите, направени со свои раце, што е добро, бидејќи тоа може да се ажурираат секогаш кога цртање досадно. Како што веќе рековме, квалитет поставени плочка може да се држи на ѕидови со децении. и да се Надградете ја вашата бања соба, можете едноставно да се менуваат периодично насликани на ѕид.

Насликани ѕид никогаш не се затвора мебел или додатоци. Сите полици се монтирани на другите ѕидови. Плочка вежба посебна вежба со дијамант боева вежба малку или пенкало, кој е дизајниран за плочка. обично вежба работа со плочки не може. Тоа може да се скршат. Во цел за алатка не слајд на мазната површина на плочка на плочка е залепен на лента на местото каде што треба да се направи дупка. Вежби со благ притисок и ниски вежба на брзината. Кога плочка се дупчат, конвенционален вежба е вметната во вежба, која може да направи дупки во ѕидарски или бетон. Потоа, тука се зачукуваше пластични спојници и шрафови во прилог на полкот или друг елемент на ентериерот.

Може да се подготви на ѕид или на некои од нив со пластични панели. За таа цел, на ѕид дрвена гајба, кој е поставен на пластика. Исто така се користи метален профил. Таквите панели имаат врска "јазик и ритам", па ги поправам прилично лесно. Тоа може да се прицврстени со завртки, нокти или лепак.

Ако одлуката за revet плочки бања ѕидовите на собата, тоа е најдобро да се избере плочка со шема. Тоа може да се направени од мозаик плочки. Дизајнерите препорачуваат поставување на мозаик, така што светлината падна на неа. Ова може да биде природна светлина, ако бања има прозорец или вештачка светлина со помош на правилно инсталиран тела.

монтажа на плафон

Многу често монтирани решетката и крило таванот во бањата. Тоа е лесно да се направи дури и во домот. Да го направите ова, имајте во хоризонтална линија, заминуваат 10-15 см од таванот на собата. Заедно оваа линија се прицврстени на метални или пластични профил. Потоа забравена закачалки таванот, кои се прикачени специјални гуми за монтажа на шини. После тоа, само кликнете врз шини на решетката. Реики може да се метал или пластика. Оваа граница е добро што може да се инсталира вграден точка осветлување. Таквите светилки се особено добро ако бања е мал и висечки лустери се скрие на просторот, како и sconces на ѕидовите.

Видео на "Сликање на бања со раце слика"

Бањата може да се направи на влага отпорни тавани гипс картон, кој исто така е монтиран на метален профил. И можете да направите дрвени тавани, полнети лајсни на дрво гајба. Понекогаш процесот на поставата, и фрагменти од ѕидови голема бања.

Павле обично нокаутирам плочки за подот или гранит. Обични плочки на подот да се стави тоа е невозможно, бидејќи тоа е лизгава.

Видеа на тема "Како да се украсуваат ѕид. Интересна идеја"

Размислување преку дизајнот на нивните бања, тоа нема да боли да се запознаат со различни слики на готови ентериери. Ова може да го натера саканите опции.

Видеа на тема "На декор на ѕидови со свои раце"

Ова може да биде оригинална сликарство ѕидови, дизајн плочка, и многу повеќе. Исто така прочитате корисни совети за дизајн, тие, исто така, можат да се најдат многу интересни работи.

Видеа на тема "идеи за Ноќта на вештерките | DIY: Ноќ на вештерките"

Не плашете се да експериментирате со сликарство на ѕидовите, бидејќи тоа ќе се создаде навистина оригинален дизајн кој ќе се гордеат.

Сподели на социјални мрежи:

Слични
Хидроизолација на ѕидови со свои раце во бањатаХидроизолација на ѕидови со свои раце во бањата
Хидроизолација меѓу Фондацијата и столбната плочаХидроизолација меѓу Фондацијата и столбната плоча
Кои се нијанси на керамички плочки во соба со пареа?Кои се нијанси на керамички плочки во соба со пареа?
Украсување летна кујна со гипс картонУкрасување летна кујна со гипс картон
Украсување на ѕидови во гаражаУкрасување на ѕидови во гаража
Совети за бања дизајнСовети за бања дизајн
Како да се изврши водоотпорен бања?Како да се изврши водоотпорен бања?
Како да се украсуваат ѕид во мала бања?Како да се украсуваат ѕид во мала бања?
Главните опции за декорација бањаГлавните опции за декорација бања
Хидроизолација на ѕидови со свои раце во бањатаХидроизолација на ѕидови со свои раце во бањата
» » » » Како да ги красат ѕидовите во бањата?

ma.gurustroykix.ru
Поправки Изградба Градежни материјали Инструменти Бања Арбор Куќата Врати Камен Камин Канализација Рамка куќи Климата во куќата Ковање Уредување Скали Санитарна инженеринг Заварување и Задна Оранжерии Топлина во домот Тераса Цевки Фенг шуи Финансии Електрична енергија